Sportas

Riešutas 2008

Apie Tarptautynį rusiškų šaškių turnyrą "Gerugnės" viešbutyje skaitykite čia http://www.vineva.lt/lsf/forum/viewtopic.php?t=176

1 A.Kybartas Šiauliai 5,5
2 A.Norvaišas Vilnius 5,5
3 A.Domčev Vilnius 5,5
4 S.Smaidrys Vilnius 4,5
5 G.Petraitis Šiauliai 4
6 A.Smaidrys Vilnius 4
7 L.Zalitis Riga 3,5
8 R.Valužis Plungė 3,5
9 V.Žutautas Vilnius 3,5
10 G.Lubauskas Klaipėda 3,5
11 K.Blaževičius Trakai 3,5
12 V.Igaris N.akmenė 3
13 Ž.Meldažis Vilnius 3
14 V.Karalius Vilnius 2
15 R.Vasiliūnas Vilnius 1,5
16 S.Vytas Molėtai 0


Molėtuose rugpjūčio 8-10d. įvyko rusiškų šaškių turnyras „RIEŠUTAS 2008“ , kurį surengė šaškių klubas „RIEŠUTAS“ ir IĮ „GERUGNĖ“ . Dalyvių sudėtis ,manau, buvo pati pajėgiausia per visą laikotarpį nuo Nepriklausomos Lietuvos atkūrimo . Netgi Lietuvos finalai nesurenka tokio pajėgumo žaidėjų vienu metu. Šiame turnyre žaidė beveik visi pajėgiausieji Lietuvos šaškininkai .

Pirmasis pagal reitingą penketukas tikrai įspūdingas: daugkartiniai Lietuvos čempionai, paskutinių Lietuvos čempionatų nugalėtojai Andrius Kybartas ir Sigitas Smaidrys, buvusios Tarybų Sąjungos čempionas ,didmeistris Arūnas Norvaišas, Lietuvos 100 šaškių daugkartinis čempionas Aleksej Domčev ( paskutiniu metu sėkmingai žaidžiantis ir pastoviai užimantis aukštas vietas ir prie 64 langelių lentos) bei daugkartinis Latvijos čempionas L. Zalytis. Iš stipresnių žaidėjų paminėsiu dar klubo „RIEŠUTAS“ (Lietuvos komandinio čempionato nugalėtojas) pagrindinės komandos narius V. Žutautą ir Ž. Mieldažį, pastovius paskutinių Lietuvos finalų dalyvius G.Petraitį, V.Igarį, R.Valužį.

Turnyro pajėgumą rodo faktas, kad daugkartinis Latvijos čempionas L. Zalytis (beje, jis yra ir š.m. Latvijos čempionas ir atstovaus Latvijai š.m. Pekine įvyksiančiose intelektualių sporto šakų žaidynėse) tesugebėjo surinkti 50 proc. taškų ir liko tik turnyrinės lentelės viduryje.

Turnyras vyko šveicariška sistema . Buvo žaidžiami 7 ratai , varžovai tarpusavy žaidė mikromačus iš 2 partijų su burtų tvarka nustatomu priverstiniu baltųjų ir juodųjų ėjimu.

16 dalyvių turnyrą laimėjo ir 1000 dolerių piniginį prizą pasidalino trys daugkartiniai Lietuvos čempionai : vilniečiai Arūnas Norvaišas , Aleksej Domčev bei šiaulietis Andrius Kybartas, surinkę po „+4“. (pagal turnyro nuostatus jokie papildomi kriterijai , esant lygiam surinktų taškų skaičiui, nebuvo taikomi, o tiesiog buvo konstatuojamas vietų pasidalinimas) .

Ketvirtas liko S. Smaidrys. Ir nors Sigitas buvo ką tik po operacijos ir žaisti pilna jėga vargu ar galėjo ,bet savo pažadą atvykti į turnyrą jis įvykdė, už ką turnyro organizatoriai Sigitui nuoširdžiai dėkoja.

Vertinant kitų dalyvių pasirodymą, atžymėsiu sėkmingą veterano A. Smaidrio žaidimą . Jis surinko 4 taškus, turnyre pasidalino 5-6 vietas su
G.Petraičiu ir tuo pačiu aplenkė daug pajėgių žaidėjų.

Pabaigai:
Klubo "RIEŠUTAS" vardu ir visų turnyro dalyvių vardu nuoširdžiai dėkoju viešbučio-kavinės "GERUGNĖ" savininkui Stasiui Vytui už pagalbą , rengiant šį turnyrą, nes be jos vargu ar šis turnyras būtų įvykęs. Nuoširdus "Ačiū" skiriamas ir kitam turnyro rėmėjui-Lubauskui Gintarui.

Informaciją pateikė :
Turnyro Vyr. teisėjas Vaidas PuočiauskasInterneto puslapis, interneto svetainės, svetainių kūrimas, web dizainas, puslapių kūrimas